13 Haziran 2014 Cuma

İç ses konuşmaları 1

İç ses: Büyümek nasıl bir şey ?
Ben: Hızla koşarken birden durmak gibi, soluksuz kalmak, etrafına bakmak, fark etmek gibi.İçindeki sevgiyi çıkarmak, iyi güzel yönleriyle beraber karanlık yönlerini de görmek,sonrasında ise kabullenmek.Daha sonrasında ise özgürleşmek demek büyümek. Düşüncelerden, kalıplardan arınarak huzurlu olmak demek.
İç ses :Tamamen özgürleşmek şahane bir şey olmalı.
Ben :Evet dedim öyle olmalı, sonrasında ağzımdan dua gibi aşağıdakiler dökülmeye başladı.
.................
Ruhunun penceresini aç, aç ki taze hava dolsun içeri.Tatlı meltemler essin yüzüne, tazelensin ruhun, şarj olsun bedenin. Kapa gözlerini ve hayal et , bir an için, çırparak kanatlarını gökyüzüne ; nasıl kendin olduğunu hayal et.Nasıl kendin olduğunu hatırla, içindekini hatırla, Tanrının , Evrenin seni kendi ruhundan bir parça vererek yarattığını hatırla.Değerlisin, unutma dünya güvenli bir yer, kendine sık sık bunu hatırlat. Kendini koruyabilir ve kollayabilirsin. İçindeki gücü anımsa ve kabullen hayatı.Hayırlısı ile şerri ile kabullen .Güven kendine,Tanrıya ve Evrene.
......................

Sonra usulca kapadım gözlerimi, bildiğim tek duaymış gibi yavaş yavaş mırıldanmaya devam ettim.Sonra ben de iç sesim de sustu, huzurlu bir uykuya daldık.

Hiç yorum yok: